Logo Gmina Siennica | Oficjalny serwis internetowy

News

News zdjęcie id 442

GMINA SIENNICA Z REKORDOWĄ DOTACJĄ

14.07.2020

GMINA SIENNICA Z REKORDOWĄ DOTACJĄ

 

W dniu 13.07.2020 roku w budynku Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim nastąpiło uroczyste podpisanie umowy o udzielenie dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Budowa budynku Gminnej Biblioteki Publicznej, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Gminy w miejscowości Siennica wraz z dostawą wyposażenia meblowego i informatycznego”. W uroczystości podpisania umowy udział wzięli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Wójt Gminy Siennica Stanisław Duszczyk oraz Skarbnik Gminy Siennica Renata Nowakowska. Dzięki staraniom Wójta Gminy budowa nowego budynku Gminnej Biblioteki Publicznej, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Gminy zostanie dofinansowana kwotą 2.956.200 złotych. Jest to najwyższa dotacja jaką udało się pozyskać dla Gminy Siennica na przestrzeni ostatnich 30 lat.  

Na działce sąsiadującej z Gminnym Ośrodkiem Zdrowia powstanie dwukondygnacyjny, przystosowany dla osób niepełnosprawnych, budynek o powierzchni użytkowej ponad 1 486 m2. Parter budynku zajmą: Gminna Biblioteka Publiczna wraz z czytelnią, salą komputerową, działem dziecięcym oraz zapleczem socjalnym i szatnią, a także Gminny Ośrodek Kultury z pomieszczeniami dla: sekcji historycznej, plastycznej i chóru oraz sala konferencyjna. Na pierwszym piętrze będą pokoje biurowe – siedziba Urzędu Gminy.

W gminie potrzebna jest nowoczesna biblioteka oraz miejsce  w którym będzie można rozwijać swoje zainteresowania  - chcemy stworzyć Gminny Ośrodek Kultury, który na realizację swoich statutowych zadań potrzebuje siedziby z prawdziwego zdarzenia, z dobrze wyposażonymi pracowniami i salą, w której będą organizowane koncerty i spotkania.  Przy budynku powstanie nowoczesny plac zabaw na świeżym powietrzu oraz taras dydaktyczno – historyczny.  Wybudowany zostanie też parking i urządzony teren zieleni.

Na realizację tej inwestycji Gmina w 2018 roku pozyskała już dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w kwocie 1.273.000 złotych.

Można zatem uznać, że decyzja o realizacji tej inwestycji była słuszna, gdyż pozyskane środki umożliwią wybudowanie nowego, służącego mieszkańcom gminy budynku, przy wydatkowaniu z budżetu gminy kwoty o wiele niższej, w stosunku do tej jaką planowano przeznaczyć na nadbudowę obecnej siedziby Urzędu Gminy.

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy w Siennicy 
ul. Mińska 33,
05-332 Siennica 
tel. +48 (25) 757-20-20
e-mail: gmina@ugsiennica.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.