News
Obowiązek złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw
14.10.2021
Informujemy, że w związku ze zmianą ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o wspieraniu termomodernizacji i remontów, już od 1 lipca 2021 r. właściciele lub zarządcy budynków, lokali będą musieli złożyć deklarację o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw.
Deklaracje o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw należy składać w terminie:
- 14 dni nowe źródła ciepła/spalania paliw - uruchomione po 1 lipca 2021 roku,
- w przypadku budynków już istniejących nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia uruchomienia CEEB- Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (czyli od dnia 1 lipca 2021 r.) do dnia 30 czerwca 2022r.
W jaki sposób można złożyć deklarację?
- w formie elektronicznej na stronie https://zone.gunb.gov.pl/
- w formie papierowej- wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście we właściwym Urzędzie zgodnie z lokalizacją budynku ( Urząd Gminy w Kołbieli pokój nr 26 ).
Uwaga obowiązek złożenia deklaracji jest nałożony ustawowo i za jego niewypełnienie w terminie grozi grzywna!
Za wdrożenie, uruchomienie i prowadzenie CEEB odpowiedzialny jest Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.
Wszelkie informacje publikowane są na stronie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego pod adresem: https://www.gunb.gov.pl/
Do pobrania:
1. DEKLARACJA - budynki i lokale mieszkalne
2. DEKLARACJA - budynki i lokalne niemieszkalne
