Logo Gmina Siennica | Oficjalny serwis internetowy

News

News zdjęcie id 760

Obowiązek złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw

14.10.2021

Informujemy, że w związku ze zmianą ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o wspieraniu termomodernizacji i remontów,  już od 1 lipca 2021 r. właściciele lub zarządcy budynków, lokali będą musieli złożyć deklarację o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw.

Deklaracje o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw należy składać w terminie:

  • 14 dni nowe źródła ciepła/spalania paliw - uruchomione po 1 lipca 2021 roku,
  • w przypadku budynków już istniejących nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia uruchomienia CEEB- Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (czyli od dnia 1 lipca 2021 r.) do dnia 30 czerwca 2022r.

W jaki sposób można złożyć deklarację?

  • w formie elektronicznej na stronie https://zone.gunb.gov.pl/
  • w formie papierowej- wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście we właściwym Urzędzie zgodnie z lokalizacją budynku ( Urząd Gminy w Kołbieli pokój nr 26 ).

Uwaga obowiązek złożenia deklaracji jest nałożony ustawowo i za jego niewypełnienie w terminie grozi grzywna!

Za wdrożenie, uruchomienie i prowadzenie CEEB odpowiedzialny jest Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Wszelkie informacje publikowane są na stronie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego pod adresem: https://www.gunb.gov.pl/

Do pobrania:
1. DEKLARACJA - budynki i lokale mieszkalne
2. DEKLARACJA  - budynki i lokalne niemieszkalne

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy w Siennicy 
ul. Mińska 33,
05-332 Siennica 
tel. +48 (25) 757-20-20
e-mail: gmina@ugsiennica.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2026
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.